Loading...
Kurumsal
Dizayn Ekibi

 

ALANINDA UZMAN, GENÇ VE DİNAMİK EKİP

Tasarım odaklı üretim, Miss Poem için bir “yaşam tarzı”dır. İşte bu yüzden Miss Poem’de, alanında önemli başarılara imza atmış usta tasarımcılarla genç yetenekler bir arada çalışır. Hızlı moda kategorisinde kendini kanıtlamış yeni yetenekleri de ekibine sürekli olarak dahil eden Miss Poem, yaratılan bu müthiş sinerjiyle yenilikçi ve yaratıcı marka çizgisine kalıcılık kazandırmaya özen gösterir.

YILLIK 5000 ADET YENİ TASARIM

Tasarım sürecinde, koleksiyonun çizgileri şekillenirken genç ve yaratıcı bakış açısı da ortaya çıkmaya başlar. Yıllık yaklaşık 5000 farklı model geliştiren ekip, bu zengin çeşitliliği “estetik değer”, “özgünlük”, “işlevsellik” ve “üretilebilirlik” kriterleriyle sıkı bir değerlendirmeye tabi tutar.

 

DÜNYA MODASINI YAKINDAN TAKİP EDEN ANLAYIŞ

Türkiye’de ve dünya çapında gerçekleştirilen tüm moda fuarlarını ve en son trendleri yakından takip eden tasarım ekibi; yaratıcı bakış açısını sürekli olarak beslemeye ve kendini güncel tutmaya büyük önem verir. Tasarım süreci boyunca araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam eden ekip, mümkün olan her bilgi kaynağını kendileri için bir “ilham kaynağına” dönüştürmeye çalışır.

 

YENİLİKÇİ, ÖZGÜN VE YARATICI MODELLER

Dünya çapında öne çıkan trendleri, yeni tarzları ve akımları yakından takip eden ekip, genç moda anlayışı paralelinde haftalık ortalama 90, yıllık 5000’den fazla modelin tasarımına imza atmaktadır. Günlük yaşamın farklı zaman ve mekanlarına uygun çeşit çeşit modelin geliştirildiği Miss Poem’in zengin koleksiyonlarında; etekten pantolona, baskılı t-shirtten denime, takım elbiseden cekete, trikodan günlük giyim ürünlerine, ayakkabıdan çantaya kadar çok geniş bir ürün yelpazesi yer almaktadır.

 

ÜNLÜ TASARIMCILARLA ÖZEL PROJELER

Ürün ve model çeşitliliğini daha da zenginleştirmek ve dünya standartlarında tasarım oluşturmak amacıyla Miss Poem, çeşitli dönemlerde yurtiçi ve yurtdışındaki profesyonel tasarımcılarla proje bazlı olarak çalışmalar gerçekleştirir.

Hakkımızda

 

YARATICI VE YENİLİKÇİ MARKA

1994 yılında tekstil sektöründe, perakendecilik alanında faaliyete başlayan Miss Poem, çağdaş ve yaratıcı marka kimliğiyle Türkiye ve dünyada “genç vizyon”un öncü isimleri arasında yer alan bir bayan hazır giyim firmasıdır. Modern, enerjik ve özgür tasarımlarıyla ilk koleksiyonunu 1998 yılında müşterileriyle buluşturmuştur. Marka karakterinden aldığı ilhamla kendini sürekli geliştiren Miss Poem, markalaşma sürecini kısa sürede tamamlayarak Türkiye ve dünyada çok sayıda konsept mağazalar açmıştır. 

 

SEKTÖRDE HIZLA BÜYÜYEN GENÇ MARKA 

Başarılı üretim ve markalaşma stratejileri sayesinde hazır giyim sektöründe kısa sürede önemli başarılara imza atan Miss Poem; Türkiye’de 60’a yakın, yurtdışında 40’ın üstünde olmak üzere yaklaşık 100 shop ve 500’e yakın corner sayısına ulaşmıştır. Konsept mağazacılık anlayışıyla sektörde önemli bir boşluğu dolduran Miss Poem, dünyanın önde gelen şehirlerinde ve Türkiye genelinde yatırımlarına devam etmekte ve mağaza ağını genişleterek büyümeyi kesintisiz olarak sürdürmektedir. 

 

YILLIK 5000’İN ÜZERİNDE YENİ TASARIM 

Genç, yetenekli ve dinamik tasarım ekibiyle yıllık 5000’den fazla model geliştiren Miss Poem; zengin alt markaları ve geniş ürün yelpazesiyle günlük yaşamın çeşitli zaman ve mekanlarına uygun giyinme fırsatı sunmaktadır. Yaratıcı, hayat dolu ve tarz sahibi koleksiyonunu Miss Poem Casual, Miss Poem Denim, Miss Poem Accessories, Miss Poem Basics, Justblack, Sweetthings alt markalarıyla oluşturan firma Sweetthings ve Just Black alt markalarıyla; enerjik, özgür, genç ve renkli marka dünyasını müşterileriyle buluşturmaktadır.  

 

DÜNYA’DA 40’A YAKIN ÜLKEYE İHRACAT

Miss Poem ülkemizi ihracat alanında başarıyla temsil etmektedir. Kendi markasıyla aralarında Azerbaycan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Kıbrıs, Avustralya,Irak, Almanya, Kazakistan, Kuveyt, Kırgızistan, Rusya, Lübnan, Makedonya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Suriye, Ukrayna’nın da olduğu ülkelere ihracat yapmaktadır. Dünya’da 60’a yakın ülkede tescili olan Miss Poem markası Türk ürünlerinin dışarıya ihracatı konusunda yaptığı yatırımlarla büyümeye devam etmektedir.

 

TRENDLERİ TAKİP EDEN, VİZYON SAHİBİ MARKA 

Dünya trendlerini, moda dünyasındaki en güncel gelişme ve yenilikleri yakından takip eden Miss Poem, modanın nabzını tutma vizyonuyla müşteri beklentilerine cevap vermektedir. Genç ve yaratıcı vizyonuyla şirket, bayileri ve perakende müşterileri ile arasındaki iletişime yeni bir soluk kazandırmak amacıyla online parakende sitesi ‘’misspoem.com’’u ve  Online Toptan Satış sitesini  hizmete açmıştır. Böylece müşterilerinin yeni çıkan ürünlerden daha hızlı haberdar olması ve beğenilen ürünlerin mağazalardan daha hızlı satışının gerçekleştirilmesine de olanak sağlamaktadır. 

 

GLOBAL HEDEFLERİYLE, BÜYÜYEN MARKA

Tasarım odaklı bir şirket olarak, farklı zevkleri ve ihtiyaçları karşılamak amacıyla koleksiyonlarını ve ürün çeşitliliğini sürekli genişleten ve güncelleyen Miss Poem, müşterilerine “özgür bir yaşam tarzı” sunmayı ve “global bir marka” olmayı hedeflemektedir. Bu vizyon çerçevesinde Miss Poem, modaya ve sektöre yön veren hazır giyim firmaları arasında en iyiler arasında yer almayı sürdürmektedir.

Dünden Bugüne

 

1994 Miss Poem’in hikayesi İstanbul Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’ndeki 40 m²’lik bir mağazada başladı. 

1998 Üretime ilk olarak baskılı t-shirt alanında başlayan Miss Poem, çok yüksek satış rakamlarına ulaştı.  

1999 Merter’de 30 m²’lik alana sahip ilk toptan satış noktasını kiraladı.

2000 Toptan satış alanını genişleterek 200 m²’ye taşıdı ve 375 m²’lik üretim alanında üretimini büyütmeye başladı.

2001 Ürünlerini çeşitlendirip büyüterek koleksiyonunu zenginleştirdi. 

2005 Miss Poem kabına sığamayarak 4500 m²’lik üretim alanına taşındı. Altyapı eksiklerini gidererek büyüme yolunda hazırlıkları tamamladı. 

2010 Koleksiyonunu çeşitlendirerek Miss Poem Casual, Miss Poem Denim, Miss Poem Accessories, Miss Poem Basics, Miss Poem Knitwear alt grupları ve Sweetthings, Just Black alt markalarını müşterilerinin beğenisine sundu.

2012 Yeni konseptiyle, yurtiçinde ve yurtdışında mağazalaşma çalışmalarına hızla devam etmektedir. 

2013 ‘Misspoem’ markasını türkiye’de ve Tüm dünyada daha geniş kitlelere ulaştırmak için hizmet standartlarını ve tanıtım çalışmalarını arttırdı.

2014 20. Yılını kutlayan Miss Poem yeni bir vizyon ve bu vizyonun yüklediği misyon ile daha büyük adımlar atmaya başladı.

2015 ‘Global Pazarda Söz Sahibi Bir Marka Olmak’ vizyonu ile ‘Makro Strateji, Mikro Yönetim’ misyonunu uygulamaya geçirebilmek için çalışmalara başladı.

2016 Yeni consept mağaza tasarımını gerçekleştirip, best price sistemiyle büyümeye devam ediyor.

 

 

Misyon / Vizyon

 

Miss Poem olarak sahip olduğumuz kalite, güven ve disiplin ilkeleriyle Türkiye’de yakaladığımız başarı grafiğini dünyaya taşımayı; hazır giyim sektöründe global anlamda “tercih edilen” marka olmayı hedefliyoruz.  


TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA DAHA YAYGIN MAĞAZA AĞI

Türkiye’de ve dünyanın önemli şehirlerinde yatırımlarımızı sürdürerek, mağazacılıkta büyümeyi, mağaza sayısını ve metrekaresini daha da arttırmayı, ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunmayı, toplumsal sorumluluk bilinciyle sürdürülebilir gelişimi yaşam biçimine dönüştürmeyi, teknoloji ve kalite standartlarımızla sektörün lider kuruluşu olmayı planlıyoruz. 


DAHA ZENGİN ALT MARKA ÇEŞİTLİLİĞİ

Yeni alt markalarımızdan aldığımız güçle; nitelikli üretim ve hızlı moda anlayışını sürdürerek üretim kapasitemizi “2 milyon” adedin üzerine taşımayı, alt markalarımızın 
ürün çeşitliliğini arttırmayı, koleksiyonlarımızı daha da zenginleştirmeyi, müşterilerimize daha fazla ürün alternatifi sunmayı, tedarikçilerimizle karşılıklı işbirliği ve güven içerisinde çalışarak “sürekli müşteri memnuniyeti” sağlamayı önceliklerimiz olarak görüyoruz. 


DAHA VERİMLİ VE NİTELİKLİ ÇALIŞMA STANDARTLARI

Çalışanlarımıza en iyi çalışma ortamını sağlayarak tüm Miss Poem ekibinin daha mutlu ve daha üretken olmasını sağlamayı; sürekli iyileştirme ve geliştirme politikasını esas alarak her koşulda “sıfır hata” ile hizmet vermeyi, hizmet birimlerimizde kalite bilincini sistematik olarak sağlayarak “Toplam Kalite Yönetimi” anlayışını Miss Poem markasının yaşam şekli olarak hayata geçirmeyi planlıyoruz.


DAHA KAPSAMLI SOSYAL SORUMLULUK ANLAYIŞI

Sosyal sorumluluk anlayışımız gereği, çevreye ve topluma duyarlı projeleri sürekli olarak desteklemeyi, hazır giyim sektöründe ülkemizin en çok sevilen ve gurur duyulan markaları arasında yer almayı önceliklerimiz arasında değerlendiriyoruz. 


2020 YILI İÇİN DAHA GENİŞ MARKA VİZYONU

Hızla değişen tüketici beklentilerine daha hızlı yanıt verme ilkesiyle, müşteri ve bayi memnuniyetini arttırmayı; 2020 yılına kadar tamamlamayı planladığımız değişim ve yenilenme sürecinde, dekorasyondan hizmet standartlarına kadar tüm alanlarda yenilikleri tamamlamayı planlıyoruz. Mağaza sayımızı 200’nin üzerine çıkarmayı, ürün çeşitliliğimizi yıllık 7.000’in üzerine taşımayı hedefliyoruz. Dünya çapında söz sahibi markalar arasında yer almayı hedefliyoruz. 


MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin beklentilerini istikrarlı kalite anlayışı ile karşılayarak değer yaratmayı esas
alan kurumsal yapımız yaratıcı ve yenilikçi stratejimiz ve rekabetçi büyüme potansiyelimiz ile değerleri en iyi şekilde yönetmek için çalışıyoruz. Müşteri ihtiyaçlarını anlayarak onlara en doğru kanaldan en uygun çözüm ve değer önerileri sunan ve hizmet yelpazesini toplumun her kesimine en hızlı ve en etkin şekilde ulaştıran,etik değerlerinin ve sosyal sorumluluğun bilincinde, müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutarak mükemmelleşme anlayışını esas alarak moda ve perakende öncüsü olmak temel prensibimiz.

Üretim Ekibi

 

YILLIK 2 MİLYONUN ÜZERİNDE ÜRETİM  

Modern üretim ilkesi ve kaliteli ürün yaratma felsefesi Miss Poem’in başarılı markalaşma stratejisinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Bu felsefeden aldığı güçle Miss Poem kurulduğu 1994 yılından bu yana gelişim ve büyümeyi istikrarla sürdürmektedir. Gelişen teknoloji ağı ve değişen dünya koşullarını yakından takip ederek üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğini sürekli olarak arttırır. Miss Poem’de üretim kapasitesinin yükselen bir grafik çizmesi, üretim alanına da doğru orantılı olarak yansımış ve 5000 metrekare alana ulaşılmıştır. Üretime başlandığı günden bu yana Miss Poem üretim alanı tam 14 kat büyümüş, aylık ortalama 250.000, yıllık 2 milyonun üzerinde üretim rakamlarına ulaşmıştır. 

 

NİTELİKLİ ÜRETİM SÜRECİ

Miss Poem’de üretim süreci içerisinde planlama ilk sırada yer alır. Bu birimde, ürünün tüm detayları titizlikle incelenerek satış planlaması yapılır. Ardından modelhane departmanı, belirlenen tüm koleksiyon işlem aşamalarını kusursuz olarak sonuçlandırır. Üretim aşamasında öne çıkan diğer bölüm satın alma tarafıdır. En yüksek kalite ve en uygun fiyat araştırmaları neticesinde aksesuar ve kumaşların satın alımı gerçekleştirilir. Bu ürünlerin kesim ve ön hazırlığı, Miss Poem’in kendi imalat alanında yapılır. Böylece dikim aşamasına hazır olan ürünler, uzman ekipler tarafından sağlık koşullarına uygun, modern üretim ünitelerinde dikim işlemine alınır. Kalite kontrolünden geçen ürünler sevkiyat için Miss Poem’in depolarına aktarılır. 

 

DETAYLARA ÖNEM VEREN, KALİTE ODAKLI ANLAYIŞ

Miss Poem, üretimini gerçekleştirdiği yıllık 6 koleksiyonu, dünya ile aynı zamanda müşterilerinin beğenisine sunmaya özen gösterir. Hazır giyim sektöründe geleceğin en önemli markası olma hedefine doğru hızla ilerleyen Miss Poem, ülke ekonomisine destek sağlamak için, üretiminin %100’ünü Türkiye’de gerçekleştirir.

Miss Poem 3 ana kategoride ürün grubu oluşturur:

Üst Grup: T-shirt, gömlek-bluz, triko, elbise, ceket, mont, kaban, yelek
Alt Grup: Pantolon, etek, şort, denim, kapri, tayt, tulum, salopet
Aksesuar Grubu: Çanta, ayakkabı, kemer, cüzdan, takı, atkı, bere, eldiven, şal, mayo, şapka, gözlük, saat.

Satış Ekibi

 

UZMAN, DENEYİMLİ VE GÜLERYÜZLÜ HİZMET

Türkiye’de ve dünyada kendi trendini yaratanlar için zengin tasarım alternatifleri sunan Miss Poem, müşterilerinin beklentilerini yakından takip ederek her tür soru ve soruna en kısa sürede çözüm üretmeye özen gösterir. Firmanın en önemli departmanlarının başında gelen satış bölümü; alanında uzman, deneyimli ve güler yüzlü hizmetler sunmaktadır. Satış öncesi, satış anı ve satış sonrası işlemlerde son teknoloji ekipmanları kullanan ekip maksimum hız ve kalitede hizmet verir.

 

CANLI HİZMET DESTEĞİ

Çözüm yaratmaya ve müşteri memnuniyeti sağlamaya odaklı altyapısıyla Miss Poem, gün boyu canlı hizmet desteği verir. Satış ekibinin düzenli olarak gerçekleştirdiği ziyaretler ve telefonla anlık koleksiyon bildirimleri, satış sisteminin “fark yaratan” unsurları arasındadır. Ayrıca satış ekibi tarafından talep durumunda Miss Poem showroomundan örnek ürünler “anında ve hızla” gönderilir. Müşteriye destek amaçlı ürün ayrımları hızla yapılır. 

 

MÜŞTERİ ODAKLI ÇALIŞMA SİSTEMİ

Miss Poem satış birimleri; güvenilirlik, çözümcülük, dürüstlük, esneklik, müşteri odaklılık, sorumluluk ve takım çalışması değerleri çerçevesinde profesyonel standartlarda hizmet verir. Stok-satış planlaması, mağazacılık tam desteği ve talebe yönelik ihtiyaçlar firma tarafından sağlanır. 

 

DÜZENLİ BAYİ ZİYARETLERİ 
Miss Poem satış ekibi, bayileriyle verimli ve kaliteli iletişimi sürdürmek amacıyla düzenli bayi ziyaretlerine büyük önem verir. Modayı ve trendleri takip eden, bunu müşterisiyle paylaşan, yurtiçi ve yurtdışı satış kanallarından elde ettiği analizlere göre müşterisini yönlendiren satış ekibi; dünya standartlarında hizmet kalitesi için bilgilendirme, ürün yönetimi ve ürün danışmanlığı servisi de verir. 

 

SATIŞ SONRASI DESTEK HİZMETLERİ
Müşterileri ve bayilerinin talep ve beklentilerini profesyonel standartlarda karşılamaya öncelik veren Miss Poem, satış öncesinde olduğu gibi satış sonrası süreçte de bilgi ve destek konularında çözüm odaklı hizmet vermeye maksimum titizlik gösterir. 

Dizayn Ekibi
Dizayn Ekibi Yıllık 5000’in üzerinde yeni tasarım
Hakkımızda
Hakkımızda
Dünden Bugüne
Dünden Bugüne
Misyon / Vizyon
Misyon / Vizyon
Üretim Ekibi
Üretim Ekibi Yıllık 2 milyonun üzerinde üretim
Satış Ekibi
Satış Ekibi Müşteri odaklı çalışma sistemi
GERİ DÖN ANASAYFA